Produkte > UNITED CHEMI-CON > E36D251HLS472MD79U
E36D251HLS472MD79U United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 250V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.125" (28.58mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 31mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.7 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 10.78 A @ 3 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D251HLS472MD79U United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 250V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.125" (28.58mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 31mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm), Part Status: Active, Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.7 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 10.78 A @ 3 kHz.