Produkte > UNITED CHEMI-CON > E36D251HPN222MC67M
E36D251HPN222MC67M United Chemi-Con
U36D%20Series.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 250V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.875" (22.22mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 59.8mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.625" (66.68mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.31 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.034 A @ 3 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D251HPN222MC67M United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 250V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.875" (22.22mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 59.8mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.625" (66.68mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.31 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.034 A @ 3 kHz.
Weitere Produktangebote E36D251HPN222MC67M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E36D251HPN222MC67M E36D251HPN222MC67M Hersteller : Chemi-Con U36D%20Series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 2200uF 250 Volt
Produkt ist nicht verfügbar
E36D251HPN222MC67M E36D251HPN222MC67M Hersteller : United Chemi-Con UNCHS01024_1-2524742.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 2200uF 250 Volt