Produkte > UNITED CHEMI-CON > E36D251LPN471TA54U
E36D251LPN471TA54U United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 250V SCREW
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.402" (61.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 250 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D251LPN471TA54U United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 250V SCREW, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.402" (61.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 250 V.