Produkte > CHEMI-CON > E36D351LPN471TA67N
E36D351LPN471TA67N Chemi-Con
U36D%20Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 350V SCREW CHAS M
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 379mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.625" (66.68mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.91 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.674 A @ 3 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D351LPN471TA67N Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 350V SCREW CHAS M, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 379mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.625" (66.68mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.91 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.674 A @ 3 kHz.
Weitere Produktangebote E36D351LPN471TA67N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E36D351LPN471TA67N E36D351LPN471TA67N Hersteller : Chemi-Con U36D%20Series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 470uF 350 Volt
Produkt ist nicht verfügbar
E36D351LPN471TA67N E36D351LPN471TA67N Hersteller : United Chemi-Con 1687836876505b6669848e0-1100623.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 470uF 350 Volt