Produkte > UNITED CHEMI-CON > E36D401HLS472MEA5U
E36D401HLS472MEA5U United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 400V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 38.8mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 11.06 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 15.484 A @ 3 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D401HLS472MEA5U United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 400V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 38.8mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm), Part Status: Active, Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 11.06 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 15.484 A @ 3 kHz.