Produkte > CHEMI-CON > E36D401HPN103MEM9M
E36D401HPN103MEM9M
E36D401HPN103MEM9M Chemi-Con
U36D%20Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 400V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Capacitance: 10000 µF
Voltage - Rated: 400 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D401HPN103MEM9M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 400V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Capacitance: 10000 µF, Voltage - Rated: 400 V.
Weitere Produktangebote E36D401HPN103MEM9M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E36D401HPN103MEM9M E36D401HPN103MEM9M Hersteller : Chemi-Con 1687836876505b6669848e0-1100623.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 10000uF 400 Volt
Produkt ist nicht verfügbar
E36D401HPN103MEM9M Hersteller : United Chemi-Con 1687836876505b6669848e0-1100623.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 10000uF 400 Volt