Produkte > UNITED CHEMI-CON > E36D401HPN562MED0U
E36D401HPN562MED0U United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 400V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 32.3mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.125" (130.18mm)
Part Status: Active
Capacitance: 5600 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 13.24 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 18.536 A @ 3 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D401HPN562MED0U United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 400V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 32.3mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.125" (130.18mm), Part Status: Active, Capacitance: 5600 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 13.24 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 18.536 A @ 3 kHz.