Produkte > CHEMI-CON > E36D451CDS472MED0U
E36D451CDS472MED0U
E36D451CDS472MED0U Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4.7MF 20% 450V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.252" (31.80mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 55.7mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.157" (131.00mm)
Capacitance: 4.7 mF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 12.13 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 16.982 A @ 3 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D451CDS472MED0U Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4.7MF 20% 450V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.252" (31.80mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 55.7mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.157" (131.00mm), Capacitance: 4.7 mF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 12.13 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 16.982 A @ 3 kHz.