Produkte > UNITED CHEMI-CON > E36D451HPN332MDD0M
E36D451HPN332MDD0M
E36D451HPN332MDD0M United Chemi-Con
1687836876505b6669848e0-1100623.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 3300UF 450V
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D451HPN332MDD0M United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.125" (28.58mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 77.1mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.125" (130.18mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 9.23 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 12.922 A @ 3 kHz.
Weitere Produktangebote E36D451HPN332MDD0M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E36D451HPN332MDD0M Hersteller : United Chemi-Con U36D%20Series.pdf Description: CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.125" (28.58mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 77.1mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.125" (130.18mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 9.23 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 12.922 A @ 3 kHz