Produkte > UNITED CHEMI-CON > E36D451LGC682MFD0M
E36D451LGC682MFD0M United Chemi-Con
U36D%20Series.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 450V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.500" Dia (88.90mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 47mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.125" (130.18mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 10.28 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 14.392 A @ 3 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D451LGC682MFD0M United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 450V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.500" Dia (88.90mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 47mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.125" (130.18mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 10.28 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 14.392 A @ 3 kHz.
Weitere Produktangebote E36D451LGC682MFD0M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E36D451LGC682MFD0M E36D451LGC682MFD0M Hersteller : Chemi-Con U36D%20Series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 6800uF 450 Volt