Produkte > CHEMI-CON > E36D451LPN142TDE3M
E36D451LPN142TDE3M
E36D451LPN142TDE3M Chemi-Con
U36D%20Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1400UF 450V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.126" (28.60mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.625" (142.88mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 1400 µF
Voltage - Rated: 450 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D451LPN142TDE3M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1400UF 450V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.126" (28.60mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.625" (142.88mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 1400 µF, Voltage - Rated: 450 V.
Weitere Produktangebote E36D451LPN142TDE3M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E36D451LPN142TDE3M Hersteller : United Chemi-Con 1687836876505b6669848e0-1100623.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 1400uF 450 Volt