Produkte > UNITED CHEMI-CON > E36D451LPN222TDA5N
E36D451LPN222TDA5N United Chemi-Con
U36D%20Series.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2200UF 450V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.125" (28.58mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 114.5mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6.86 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 9.604 A @ 3 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D451LPN222TDA5N United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2200UF 450V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.125" (28.58mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 114.5mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6.86 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 9.604 A @ 3 kHz.
Weitere Produktangebote E36D451LPN222TDA5N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E36D451LPN222TDA5N E36D451LPN222TDA5N Hersteller : Chemi-Con U36D%20Series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 2200uF 450 Volt
Produkt ist nicht verfügbar
E36D451LPN222TDA5N E36D451LPN222TDA5N Hersteller : United Chemi-Con 1687836876505b6669848e0-1100623.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 2200uF 450 Volt