Produkte > CHEMI-CON > E36D500HPN133TCA5U
E36D500HPN133TCA5U
E36D500HPN133TCA5U Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 13000UF 50V SCREW
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.874" (22.20mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.134" (105.00mm)
Capacitance: 13 mF
Voltage - Rated: 50 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D500HPN133TCA5U Chemi-Con
Description: CAP ALUM 13000UF 50V SCREW, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.874" (22.20mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.134" (105.00mm), Capacitance: 13 mF, Voltage - Rated: 50 V.