Produkte > UNITED CHEMI-CON > E36D500HPN224MED0M
E36D500HPN224MED0M
E36D500HPN224MED0M United Chemi-Con
1687836876505b6669848e0-1100623.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 220KUF 50V
auf Bestellung 32 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D500HPN224MED0M United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 220000UF 20% 50V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.252" (31.80mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 6.2mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.125" (130.18mm), Capacitance: 220000 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 20.04 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 28.056 A @ 3 kHz.
Weitere Produktangebote E36D500HPN224MED0M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E36D500HPN224MED0M E36D500HPN224MED0M Hersteller : Chemi-Con U36D%20Series.pdf Description: CAP ALUM 220000UF 20% 50V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.252" (31.80mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 6.2mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.125" (130.18mm)
Capacitance: 220000 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 20.04 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 28.056 A @ 3 kHz