Produkte > UNITED CHEMI-CON > E36D501CSS902MFF5U
E36D501CSS902MFF5U United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 9000UF 20% 500V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.500" Dia (88.90mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.240" (31.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 6.102" (155.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 9000 µF
Voltage - Rated: 500 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D501CSS902MFF5U United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 9000UF 20% 500V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.500" Dia (88.90mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.240" (31.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 6.102" (155.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 9000 µF, Voltage - Rated: 500 V.