Produkte > UNITED CHEMI-CON > E36D501LGN682MFE3M
E36D501LGN682MFE3M
E36D501LGN682MFE3M United Chemi-Con
U36D%20Series.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 500V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.500" Dia (88.90mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.252" (31.80mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 76mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.625" (142.88mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 500 V
Ripple Current @ Low Frequency: 8.35 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 11.69 A @ 3 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D501LGN682MFE3M United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 500V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.500" Dia (88.90mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.252" (31.80mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 76mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.625" (142.88mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 500 V, Ripple Current @ Low Frequency: 8.35 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 11.69 A @ 3 kHz.
Weitere Produktangebote E36D501LGN682MFE3M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E36D501LGN682MFE3M E36D501LGN682MFE3M Hersteller : United Chemi-Con 1687836876505b6669848e0-1100623.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 6800uF 500 Volt