Produkte > UNITED CHEMI-CON > E36D551HPN561MC92U
E36D551HPN561MC92U
E36D551HPN561MC92U United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM SCRW TERM HIGH RIPPLE
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.874" (22.20mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 472mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.622" (92.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 550 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.21 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.094 A @ 3 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D551HPN561MC92U United Chemi-Con
Description: CAP ALUM SCRW TERM HIGH RIPPLE, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.874" (22.20mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 472mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.622" (92.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 550 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.21 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.094 A @ 3 kHz.