Produkte > CHEMI-CON > E36D630HLS473MD79U
E36D630HLS473MD79U
E36D630HLS473MD79U Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D630HLS473MD79U Chemi-Con
Description: CAP ALUM 47000UF 20% 63V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.125" (28.58mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 9.3mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm), Part Status: Active, Capacitance: 47000 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 11.86 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 16.604 A @ 3 kHz.
Weitere Produktangebote E36D630HLS473MD79U
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E36D630HLS473MD79U Hersteller : United Chemi-Con Description: CAP ALUM 47000UF 20% 63V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.125" (28.58mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 9.3mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47000 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 11.86 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 16.604 A @ 3 kHz