Produkte > UNITED CHEMI-CON > E36D630HPN393MC92M
E36D630HPN393MC92M United Chemi-Con
U36D%20Series.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 39000UF 20% 63V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.875" (22.22mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 8.7mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.625" (92.08mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 39000 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 11.62 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 16.268 A @ 3 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D630HPN393MC92M United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 39000UF 20% 63V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.875" (22.22mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 8.7mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.625" (92.08mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 39000 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 11.62 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 16.268 A @ 3 kHz.
Weitere Produktangebote E36D630HPN393MC92M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E36D630HPN393MC92M E36D630HPN393MC92M Hersteller : United Chemi-Con UNCHS01024_1-2524742.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 39000uF 63 Volt