Produkte > UNITED CHEMI-CON > E36D630LPN472TA54U
E36D630LPN472TA54U United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 63V SCREW
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.125" (53.98mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 63 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D630LPN472TA54U United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 63V SCREW, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.125" (53.98mm), Part Status: Active, Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 63 V.
Weitere Produktangebote E36D630LPN472TA54U
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E36D630LPN472TA54U E36D630LPN472TA54U Hersteller : Chemi-Con Chemi_Con_442024_U36DSeries.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 4700UF 63V