Produkte > CHEMI-CON > E36D800HPN273MD79U
E36D800HPN273MD79U
E36D800HPN273MD79U Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 27000UF 20% 80V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.126" (28.60mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 10.1mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.150" (80.00mm)
Capacitance: 27 mF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 11.34 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 15.876 A @ 3 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D800HPN273MD79U Chemi-Con
Description: CAP ALUM 27000UF 20% 80V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.126" (28.60mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 10.1mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.150" (80.00mm), Capacitance: 27 mF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 11.34 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 15.876 A @ 3 kHz.