Produkte > CHEMI-CON > E36D800HPN473ME92U
E36D800HPN473ME92U
E36D800HPN473ME92U Chemi-Con
1687836876505b6669848e0.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 47000UF 20% 80V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 8.7mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm)
Capacitance: 47000 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 14.52 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 20.328 A @ 3 kHz
auf Bestellung 179 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D800HPN473ME92U Chemi-Con
Description: CAP ALUM 47000UF 20% 80V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 8.7mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm), Capacitance: 47000 µF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 14.52 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 20.328 A @ 3 kHz.