Produkte > CHEMI-CON > E36F201HPN272TD79U
E36F201HPN272TD79U Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2.7MF 200V SCREW CHAS M
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.126" (28.60mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.150" (80.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2.7 mF
Voltage - Rated: 200 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36F201HPN272TD79U Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2.7MF 200V SCREW CHAS M, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.126" (28.60mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.150" (80.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 2.7 mF, Voltage - Rated: 200 V.