Produkte > CHEMI-CON > E36F401CGN342MEB7Q
E36F401CGN342MEB7Q Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3400UF 20% 400V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.252" (31.80mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.606" (117.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 3.4 mF
Voltage - Rated: 400 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36F401CGN342MEB7Q Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3400UF 20% 400V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.252" (31.80mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.606" (117.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 3.4 mF, Voltage - Rated: 400 V.
Weitere Produktangebote E36F401CGN342MEB7Q
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E36F401CGN342MEB7Q E36F401CGN342MEB7Q Hersteller : United Chemi-Con Specialty Fuses 16A 660V 0000FU/65 GR