Produkte > UNITED CHEMI-CON > E36F451CSN682MFF5U
E36F451CSN682MFF5U United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM SCRW TERM HIGH RIPPLE
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.504" Dia (89.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.252" (31.80mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 20mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 6.102" (155.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 6.8 mF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 23.2 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 32.4 A @ 3 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36F451CSN682MFF5U United Chemi-Con
Description: CAP ALUM SCRW TERM HIGH RIPPLE, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.504" Dia (89.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.252" (31.80mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 20mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 6.102" (155.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 6.8 mF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 23.2 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 32.4 A @ 3 kHz.