Produkte > CHEMI-CON > E36F501CDS472QEE0U
E36F501CDS472QEE0U Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4.7MF 500V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +30%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.252" (31.80mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.551" (141.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 mF
Voltage - Rated: 500 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36F501CDS472QEE0U Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4.7MF 500V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +30%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.252" (31.80mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.551" (141.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 4.7 mF, Voltage - Rated: 500 V.