Produkte > UNITED CHEMI-CON > E36L421CDS472MEA5U
E36L421CDS472MEA5U United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM SCRW TERM HIGH RIPPLE
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.252" (31.80mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.173" (106.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 mF
Voltage - Rated: 420 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36L421CDS472MEA5U United Chemi-Con
Description: CAP ALUM SCRW TERM HIGH RIPPLE, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.252" (31.80mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.173" (106.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 4.7 mF, Voltage - Rated: 420 V.