Produkte > CHEMI-CON > E36L451CSN422ME97U
E36L451CSN422ME97U Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4.2MF 20% 450V SCREW CH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.252" (31.80mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.858" (98.00mm)
Capacitance: 4.2 mF
Voltage - Rated: 450 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36L451CSN422ME97U Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4.2MF 20% 450V SCREW CH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.252" (31.80mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.858" (98.00mm), Capacitance: 4.2 mF, Voltage - Rated: 450 V.