Produkte > UNITED CHEMI-CON > E36L501CJS192MCD0U
E36L501CJS192MCD0U United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM SCRW TERM HIGH RIPPLE
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.874" (22.20mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.157" (131.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1.9 mF
Voltage - Rated: 500 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36L501CJS192MCD0U United Chemi-Con
Description: CAP ALUM SCRW TERM HIGH RIPPLE, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.874" (22.20mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.157" (131.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1.9 mF, Voltage - Rated: 500 V.