Produkte > UNITED CHEMI-CON > E37F351CPN562MDD0M
E37F351CPN562MDD0M United Chemi-Con
al-u37flg-e-140701-514749.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 5600uF 350 Volts 20%
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E37F351CPN562MDD0M United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 350V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.126" (28.60mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 16mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.157" (131.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 5600 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 16.4 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 23.124 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote E37F351CPN562MDD0M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E37F351CPN562MDD0M E37F351CPN562MDD0M Hersteller : Chemi-Con Description: CAP ALUM 5600UF 20% 350V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.126" (28.60mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 16mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.157" (131.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 5600 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 16.4 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 23.124 A @ 10 kHz