Produkte > UNITED CHEMI-CON > E37F401CPN562MEB7U
E37F401CPN562MEB7U United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 400V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.252" (31.80mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 15mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.646" (118.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 5600 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 18.4 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 25.944 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E37F401CPN562MEB7U United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 400V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.252" (31.80mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 15mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.646" (118.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 5600 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 18.4 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 25.944 A @ 10 kHz.