Produkte > CHEMI-CON > E37F451CPN272MDA5U
E37F451CPN272MDA5U
E37F451CPN272MDA5U Chemi-Con
U37FN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2700UF 20% 450V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.126" (28.60mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 34mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.173" (106.00mm)
Capacitance: 2700 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 10.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 14.805 A @ 10 kHz
auf Bestellung 22 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E37F451CPN272MDA5U Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2700UF 20% 450V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.126" (28.60mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 34mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.173" (106.00mm), Capacitance: 2700 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 10.5 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 14.805 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote E37F451CPN272MDA5U
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E37F451CPN272MDA5U Hersteller : United Chemi-Con U37FN_e-2509147.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 2700UF 450V