Produkte > CHEMI-CON > E37F451CPN822MFE3M
E37F451CPN822MFE3M Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 8200UF 20% 450V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.504" Dia (89.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 12mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.669" (144.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 8200 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 24.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 34.263 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E37F451CPN822MFE3M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 8200UF 20% 450V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.504" Dia (89.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 12mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.669" (144.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 8200 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 24.3 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 34.263 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote E37F451CPN822MFE3M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E37F451CPN822MFE3M E37F451CPN822MFE3M Hersteller : United Chemi-Con 179066769051658c892c09b-1799708.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 8200uF 450 Volts 20%