Produkte > CHEMI-CON > E37F501CPN332MEA5M
E37F501CPN332MEA5M Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 500V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 30mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.173" (106.00mm)
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 500 V
Ripple Current @ Low Frequency: 12.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 17.625 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E37F501CPN332MEA5M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 500V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 30mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.173" (106.00mm), Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 500 V, Ripple Current @ Low Frequency: 12.5 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 17.625 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote E37F501CPN332MEA5M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E37F501CPN332MEA5M E37F501CPN332MEA5M Hersteller : United Chemi-Con U37FN_e-2509147.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 3300uF 500 Volts 20%