Produkte > CHEMI-CON > E37L351CPN822MFB7U
E37L351CPN822MFB7U Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 8200UF 20% 350V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.504" Dia (89.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 13mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.646" (118.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 8200 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 21.8 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 32.853 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details E37L351CPN822MFB7U Chemi-Con
Description: CAP ALUM 8200UF 20% 350V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.504" Dia (89.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 13mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.646" (118.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 8200 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 21.8 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 32.853 A @ 10 kHz.