Produkte > UNITED CHEMI-CON > E37L501CPN103MFM9M
E37L501CPN103MFM9M
E37L501CPN103MFM9M United Chemi-Con
United-Chemi-Con-1100553.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 10K uF 500 Volts 20%
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E37L501CPN103MFM9M United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 500V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.504" Dia (89.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.252" (31.80mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 9mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 8.661" (220.00mm), Capacitance: 10000 µF, Voltage - Rated: 500 V, Ripple Current @ Low Frequency: 33.1 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 46.671 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote E37L501CPN103MFM9M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E37L501CPN103MFM9M E37L501CPN103MFM9M Hersteller : Chemi-Con U37LS-e.PDF Description: CAP ALUM 10000UF 20% 500V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.504" Dia (89.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.252" (31.80mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 9mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 8.661" (220.00mm)
Capacitance: 10000 µF
Voltage - Rated: 500 V
Ripple Current @ Low Frequency: 33.1 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 46.671 A @ 10 kHz