Produkte > UNITED CHEMI-CON > E37L501CPN182MD92M
E37L501CPN182MD92M
E37L501CPN182MD92M United Chemi-Con
United-Chemi-Con-1100553.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 1800uF 500 Volts 20%
auf Bestellung 1 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details E37L501CPN182MD92M United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 500V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.126" (28.60mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 55mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.661" (93.00mm), Capacitance: 1800 µF, Voltage - Rated: 500 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.9 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 11.139 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote E37L501CPN182MD92M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E37L501CPN182MD92M E37L501CPN182MD92M Hersteller : Chemi-Con U37LS-e.PDF Description: CAP ALUM 1800UF 20% 500V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.126" (28.60mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 55mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.661" (93.00mm)
Capacitance: 1800 µF
Voltage - Rated: 500 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.9 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 11.139 A @ 10 kHz