Produkte > CHEMI-CON > E37L501HPN152MCB7M
E37L501HPN152MCB7M Chemi-Con
U37LS-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 500V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.874" (22.20mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 64mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.646" (118.00mm)
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 500 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.1 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 10.011 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details E37L501HPN152MCB7M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 500V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.874" (22.20mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 64mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.646" (118.00mm), Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 500 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.1 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 10.011 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote E37L501HPN152MCB7M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E37L501HPN152MCB7M E37L501HPN152MCB7M Hersteller : Chemi-Con U37LS_e-2509045.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 1500uF 500 Volts 20%
Produkt ist nicht verfügbar
E37L501HPN152MCB7M E37L501HPN152MCB7M Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-1100553.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 1500uF 500 Volts 20%