Produkte > UNITED CHEMI-CON > E37X421CPN153MFM9M
E37X421CPN153MFM9M
E37X421CPN153MFM9M United Chemi-Con
U37XN-e.PDF
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 15000UF 20% 420V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.504" Dia (89.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.252" (31.80mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 8mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 8.661" (220.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 15000 µF
Voltage - Rated: 420 V
Ripple Current @ Low Frequency: 34 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 47.94 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details E37X421CPN153MFM9M United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 15000UF 20% 420V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.504" Dia (89.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.252" (31.80mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 8mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 8.661" (220.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 15000 µF, Voltage - Rated: 420 V, Ripple Current @ Low Frequency: 34 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 47.94 A @ 10 kHz.