Produkte > CHEMI-CON > E37X451CPN222MDA5U
E37X451CPN222MDA5U Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 450V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 1.126" (28.60mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 44mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.173" (106.00mm)
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 9.2 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 12.972 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E37X451CPN222MDA5U Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 450V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 1.126" (28.60mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 44mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.173" (106.00mm), Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 9.2 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 12.972 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote E37X451CPN222MDA5U
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E37X451CPN222MDA5U E37X451CPN222MDA5U Hersteller : Chemi-Con Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 2200UF 450V
Produkt ist nicht verfügbar
E37X451CPN222MDA5U Hersteller : United Chemi-Con al_u37xlg_e_2020-1952472.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 2200UF 450V