Produkte > UNITED CHEMI-CON > E37X501CPN682MFF5M
E37X501CPN682MFF5M
E37X501CPN682MFF5M United Chemi-Con
U37XN-e.PDF
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 500V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.504" Dia (89.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.252" (31.80mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 18mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 6.142" (156.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 500 V
Ripple Current @ Low Frequency: 20.4 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 28.764 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E37X501CPN682MFF5M United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 500V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.504" Dia (89.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.252" (31.80mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 18mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 6.142" (156.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 500 V, Ripple Current @ Low Frequency: 20.4 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 28.764 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote E37X501CPN682MFF5M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E37X501CPN682MFF5M E37X501CPN682MFF5M Hersteller : Chemi-Con U37XN-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 6800uF 500 Volts 20%