Produkte > AUTONICS > E40H10-250-3-T-24
E40H10-250-3-T-24
E40H10-250-3-T-24 AUTONICS
E40-series.pdf E40-series-INS.pdf
Hersteller: AUTONICS
Category: Encoders
Description: Encoder: incremental; Usup: 12÷24VDC; 250imp/revol; OUT: push/pull
Body dimensions: Ø40x40mm
IP rating: IP50
Operating temperature: -10...70°C
Switching frequency max: 300kHz
Type of encoder: incremental
Output configuration: push/pull
Sensors features: blind hollow shaft Ø10mm
Lead length: 2m
Supply voltage: 12...24V DC
Resolution: 250imp/revol.
Connection: cables
auf Bestellung 6 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E40H10-250-3-T-24 AUTONICS
Category: Encoders, Description: Encoder: incremental; Usup: 12÷24VDC; 250imp/revol; OUT: push/pull, Body dimensions: Ø40x40mm, IP rating: IP50, Operating temperature: -10...70°C, Switching frequency max: 300kHz, Type of encoder: incremental, Output configuration: push/pull, Sensors features: blind hollow shaft Ø10mm, Lead length: 2m, Supply voltage: 12...24V DC, Resolution: 250imp/revol., Connection: cables.