Produkte > UNITED CHEMI-CON > E74D350LPN482MA41U
E74D350LPN482MA41U United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4800UF 20% 35V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 26.6mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.625" (41.28mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4800 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 8.37 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 9.3 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E74D350LPN482MA41U United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4800UF 20% 35V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 26.6mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.625" (41.28mm), Part Status: Active, Capacitance: 4800 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 8.37 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 9.3 A @ 100 kHz.