Produkte > UNITED CHEMI-CON > E82D800VST393MCA5T
E82D800VST393MCA5T United Chemi-Con
E82D800VST393MCA5T.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 39000UF 20% 80V SNAP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
Size / Dimension: 1.969" Dia (50.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.984" (25.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 6.3mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.213" (107.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 39000 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 19.4 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 23.28 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details E82D800VST393MCA5T United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 39000UF 20% 80V SNAP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 5 Lead, Size / Dimension: 1.969" Dia (50.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.984" (25.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 6.3mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.213" (107.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 39000 µF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 19.4 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 23.28 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote E82D800VST393MCA5T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E82D800VST393MCA5T E82D800VST393MCA5T Hersteller : Chemi-Con E82D800VST393MCA5T.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 39000uF 80 Volt
Produkt ist nicht verfügbar
E82D800VST393MCA5T E82D800VST393MCA5T Hersteller : United Chemi-Con E82D800VST393MCA5T.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 39000uF 80 Volt