Produkte > CHEMI-CON > E91F401VND202MBA54
E91F401VND202MBA54
E91F401VND202MBA54 Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2MF 20% 400V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.232" (107.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2 mF
Voltage - Rated: 400 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details E91F401VND202MBA54 Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2MF 20% 400V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.232" (107.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 2 mF, Voltage - Rated: 400 V.