Produkte > UNITED CHEMI-CON > E91F501VND471MB65T
E91F501VND471MB65T
E91F501VND471MB65T United Chemi-Con
ucc_U91-U92_Catalog-1210984.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 500V 470uF 20% Long Life
auf Bestellung 53 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E91F501VND471MB65T United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 500V SNAP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 178mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.657" (67.50mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 500 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.9 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.147 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote E91F501VND471MB65T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E91F501VND471MB65T Hersteller : United Chemi-Con E91_E92_Series.pdf Description: CAP ALUM 470UF 20% 500V SNAP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 178mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.657" (67.50mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 500 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.9 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.147 A @ 100 kHz