Produkte > CHEMI-CON > E91F501VSN421MR80U
E91F501VSN421MR80U Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 420UF 20% 500V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.248" (82.50mm)
Capacitance: 420 µF
Voltage - Rated: 500 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details E91F501VSN421MR80U Chemi-Con
Description: CAP ALUM 420UF 20% 500V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.248" (82.50mm), Capacitance: 420 µF, Voltage - Rated: 500 V.