Produkte > UNITED CHEMI-CON > E92F3J1VND152MAA0T
E92F3J1VND152MAA0T United Chemi-Con
E91_E92_Series.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 385V SNAP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 61mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.035" (102.50mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 385 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.9 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 11.297 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E92F3J1VND152MAA0T United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 385V SNAP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 61mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.035" (102.50mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 385 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.9 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 11.297 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote E92F3J1VND152MAA0T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E92F3J1VND152MAA0T E92F3J1VND152MAA0T Hersteller : United Chemi-Con ucc_U91-U92_Catalog-1210984.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 385V 1500uF 20% Long Life