Produkte > UNITED CHEMI-CON > E92F421VND821MB65T
E92F421VND821MB65T United Chemi-Con
E91_E92_Series.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 820UF 20% 420V SNAP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 94mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.657" (67.50mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 420 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5.7 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 8.151 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details E92F421VND821MB65T United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 820UF 20% 420V SNAP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 94mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.657" (67.50mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 420 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5.7 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 8.151 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote E92F421VND821MB65T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E92F421VND821MB65T E92F421VND821MB65T Hersteller : Chemi-Con ucc_U91-U92_Catalog.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 420V 820uF 20% Long Life
Produkt ist nicht verfügbar
E92F421VND821MB65T E92F421VND821MB65T Hersteller : United Chemi-Con ucc_U91_U92_Catalog-1210984.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 420V 820uF 20% Long Life