Produkte > UNITED CHEMI-CON > E92F421VNT152MU80U
E92F421VNT152MU80U United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 420V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
Size / Dimension: 1.772" Dia (45.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.984" (25.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 62mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.248" (82.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 420 V
Ripple Current @ Low Frequency: 8 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 11.44 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E92F421VNT152MU80U United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 420V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 5 Lead, Size / Dimension: 1.772" Dia (45.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.984" (25.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 62mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.248" (82.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 420 V, Ripple Current @ Low Frequency: 8 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 11.44 A @ 100 kHz.